Yeniden Refah’da sürpriz gelişme

SİYASET Haber Girişi : 28 Mayıs 2024 09:31
Yeniden Refah’da sürpriz gelişme
31 Mart yerel seçimlerinde İl Başkanı Sedat Yıldız ile yüzde 17.5 oy oranıyla üçüncü parti olan ve iki ilçe belediye başkanlığını kazanan Yeniden Refah Partisi, gücüne güç katmaya devam ediyor.

Gaziantep teşkilat bazında büyüme adına yelken açan Sedat Yıldız’ın il başkanlığında yönetim kurulunun çalışmaları sonuçsuz kalmıyor.

 

Yerel seçimlerde Oğuzeli ve Yavuzeli’nin kazanan Yeniden Refah Partisine yapılan katılımlarla çığ gibi büyümeye devam ediyor. 

 

Şehitkamil Sanat Merkezinde Gaziantep İl Divan Toplantısını Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Uğurlu nezaretinde gerçekleştiren Yeniden Refah Partisine yoğun katılım sağlandı. 

 

Aralarında DSP Eski İl Başkanı Mehmet Ali Karacan’ın da yer aldığı ve katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği rozet takma töreni adeta büyük bir şölen havasına dönüştü. Yüzlerce partili salona sığmayınca dışarıdan takip etmek zorunda kaldığı İl Divan Toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Uğurlu’nun yanı sıra l Başkanı Sedat Yıldız, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Yavuzeli Belediye Başkanı Mehmet Kaya ve yüzlerce partili iştirak etti. Ayrıca 2019 yerel seçimlerinde tek başına girdiği Şehitkâmil bölgesinden yüzde 7,5 oy alarak dikkatleri üzerine çeken ve daha sonra partisinden istifa eden DSP eski il başkanı Mehmet Ali Karacan 500 yeni üyeyle Yeniden Refah Partisine katılım yaparak salona yeni üyelerle birlikte giriş yaptı ve kendisine genel başkan yardımcısı tarafından rozeti takıldı.

 

Millî görüşün içinden gelen ve başarılı çalışmalarıyla genel Başkan Yardımcısından tam not alan il başkanı Sedat yıldız salonda yaptığı konuşmayla katılımcılar tarafından uzun süre ayakta alkışlanarak büyük takdir topladı.

 

UĞURLU “ONUR DUYUYORUM”

 

Gaziantep’te ki başarılı çalışmalarından dolayı il başkanı Sedat Yıldız ve ekibini kutlayarak toplantıda ki konuşmasına başlayan Yenden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Uğurlu, “Seçimlerden sonra ilk durağımız Gaziantep oldu. Öldükten sonra değeri anlaşılan ve kıymeti artan, millet tarafından anlaşılan ve bugün ki sorunların ta o dönemlerden tespit ederek çözüm yollarını gösteren muhterem hocamızdır ve Allah ondan razı olsun. Ben Milli Nizam dönemini, MSP dönemini ondan sonra ki 1994 hükümeti dönemlerini biliyorum. Daha yakından görme ve inceleme durumlarım da oldu. Muhterem hocam hükümet çalışmalarını inceleyebiliriz. Bir tanesi 1974’de ‘CHP ile ortaklık olur mu’ dediler. Peki ben hedefe gitmek istiyorum, arabanın da diğer iki teki yok. Bu arabanın gitmesi için ne olacak? Diğerlerini de takıp yoluna gidecek, o şekil Kıbrıs sorunu hallolacak. Biz birçok zorluklara göğüs gererek ve engelleri aşarak ülkenin refahı için büyük çabalar sarf ettik. Bugün, bu salonda aramıza katılan eski DSP İl Başkanı değerli kardeşim Sayın Mehmet Ali Karacan’a ve beraberinde ki yüzlerce yeni üyemize rozetlerini takmaktan onur duyuyorum. Aramıza hoş deldiniz diyorum” açıklamasını yaptı.

 

YILDIZ “İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ”

 

Milli görüşün tek temsilcisi olarak Yeniden Refah Partisinin ana hedefinin 2028 seçimlerinin olduğunu kaydeden Gaziantep Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Sedat Yıldız” Bizi iktidara taşıyacak muhterem genel başkanımızın oğlu Fatih Erbakan’ı bu ülkenin Cumhurbaşkanı yapacağız. Bu nedenle önümüzde uzun ve zorlu bir yolculuk olacaktır. Bu engelleri sizlerle birlikte aşarak büyük bir güç ve Allah’ın izni ile iktidara yürüyeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.