ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ARKADAŞLARINA ANLAMLI DESTEK

MEDYA Haber Girişi : 01 Haziran 2024 10:17
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ARKADAŞLARINA ANLAMLI DESTEK
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Programı öğrencileri tarafından Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP) kapsamında hijyen hakkında farkındalık ve duyarlılık oluşturmak amacıyla Temiz Kampüs Projesi gerçekleştirild

GAÜN Öğretim Görevlileri Dr. Ayça Pekmez Bahçeci ve Hasan Saçıkara koordinatörlüğünde gerçekleşen proje kapsamında, yaklaşık 750 öğrenci için; kolonya, ıslak mendil, peçete mendil ve sabun olan hijyen setleri hazırlandı. Ayrıca setlerin içine projeyi ve içeriğini anlatan broşürler konularak dağıtıldı.

 

 

Öğrencilerle birlikte hayata dokunan, toplumsal duyarlılık bilincinin gelişmesine yönelik birçok proje yürüttüklerini belirten Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Hasan Saçıkara, “Bu projelerden çok güzel geri dönüşler aldık. Ancak Koronavirüs Pandemisi ve 6 Şubat Depremleri zamanında yeni ve sürece uygun projeler üretme ihtiyacının ortaya çıktığını gördük.

 

Bu bağlamda öğrencilerimizle, eğitim gören arkadaşları için onlara destek olmak ve yanlarında olduklarını hissettirmek için bu proje fikrini geliştirdik. Büyük fedakârlık ile projemize sponsorluk yapan firmaların desteğini aldık. Öte yandan hazırlanan hijyen paketlerini öğrencilerimize ulaştırdık. Tüm bunların sonunda, bu anlamlı projeyi ortaya çıkardık” şeklinde konuştu.

 

Öğr. Gör. Dr. Ayça Pekmez Bahçeci ise hazırlanan hijyen setleri ile projeyi yürüten öğrencilerin hijyen konusunda farkındalık oluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını, setlerin dağıtıldığı öğrencilerin ise hediyelerin kendileri için çok anlamlı ve değerli olduğunu ifade ettiklerini belirtti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.