Rekortmen sporcu Erden Eruç’un NFT’leri satışa çıkıyor!

Haber Girişi : 14 Şubat 2022 14:40
Rekortmen sporcu Erden Eruç’un NFT’leri satışa çıkıyor!
17 Guinness rekoruna sahip sporcumuz Erden Eruç, 22 Haziran’da Kaliforniya’da başlayan kürek yolculuğunda 128. güne ulaştı.

17 Guinness rekoruna sahip sporcumuz Erden Eruç, 22 Haziran’da Kaliforniya’da başlayan kürek yolculuğunda 128. güne ulaştı. Dört aydan uzun süredir kürek çeken Eruç, Hawaii’de verdiği molanın ardından yaşadığı tüm zorluklara rağmen yolculuğunu sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta itibariyle Guam adasına ulaşan rekortmen sporcumuzun 128 günlük macerasındaki ikonik öğeler Eruç’un sponsoru olan yerli kripto para borsası ICRYPEX tarafından NFT olarak satışa sunulacak. Satışa sunulacak NFT’ler ayrıca Erden Eruç’un bu yolculuğunu da destekleyecek şekilde koleksiyonerler ile buluşacak.

Denizcilik tarihimize “Kürekle okyanus geçen ilk Türk” olarak geçen sporcumuz Erden Eruç, 128 günlük okyanus yolculuğunu sürdürüyor. 17 farklı Guinness rekorunu elinde bulunduran sporcumuz 22 Haziran tarihinde Kaliforniya’da başlayan yeni yolculuğunda 128 günü geride bıraktı. Zorlu bir rotaya kürek çeken Eruç, bu yolculuğun sonunda Hong Kong’a ulaşmayı hedefliyor.

Aralık ayında dev dalgalar arasında kalarak kayığı devrilen ve iki küreğini kaybeden Erden Eruç birçok aksiliğe rağmen yolculuğuna devam ediyor. Volkanik patlamalar ve tsunamilerin etkisiyle rotasında sapmalar yaşayan Eruç, geçtiğimiz hafta itibariyle Guam adasına ulaşmayı başardı. Eruç’un bu uzun ve zorlu macerasını ise yerli kripto para borsası ICRYPEX sponsor olarak destekliyor.

 

Yolculukta kullanılan ekipmanlar NFT olarak listelenecek

 

Erden Eruç’un Hong Kong hedefli süren yolculuğu aktif olmak üzere tüm yolculuklarının ana sponsorluğunu yerli kripto para borsası ICRYPEX üstleniyor. Beşiktaş basketbol takımının isim sponsoru, Altay Spor Kulübü ve Göztepe’nin sponsoru olan ICRYPEX ayrıca geçtiğimiz ay Formula 2 serüvenine başlayan Cem Bölükbaşı’nın da sponsoru olmuştu.

Yerli kripto para borsası ICRYPEX, 128 gündür kürek çeken ve 17 Guinness rekorunu elinde bulunduran Erden Eruç ile yeni iş birliğini duyurdu. Sporcuların, sanatçıların ve toplulukların yeni etkileşim alanı olan NFT dünyasındaki ilk Türkçe platform ICRYPEX NFT Marketplace’de Erden Eruç’un NFT’leri listelenecek. 

Edis, Altay Spor Kulübü ve Stevedabitcoin NFT’lerinin yer aldığı ICRYPEX NFT Marketplace’de Erden Eruç’un NFT’leri de bu hafta yerini alacak. 128 gündür Erden Eruç’un yolculuğunda çektiği fotoğraf, video ve manzaralar ile birlikte kullandığı ekipmanların NFT olarak listeleneceği platform Avax tabanıyla üretilecek. Satışa sunulacak olan NFT’lerden elde edilen gelir Erden Eruç’un yeni rotalarını desteklerken aynı zamanda NFT sahipleri birçok ayrıcalığa da sahip olacak.

 

Sporcularımızı NFT dünyasında desteklemeyi sürdüreceğiz

 

Erden Eruç NFT’leri hakkında konuşan ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer, “Erden Eruç yıllardır onlarca rekora imza atmış, gurur duyulacak bir hikâyenin kahramanı. Çok büyük bir çalışma ve inançla kürek sporunu okyanuslarda, aylarca devam rotalarla sürdürüyor. Bu ilham verici hikâyenin parçası ve destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Sporcumuz şu an dört ayı aşan bir yolculuğu sürdürüyor ve kendisini yakından takip ediyoruz. Sponsoru olarak desteklerimizi sürdürürken birlikte birçok yeni proje de geliştirme isteğindeyiz. Erden Eruç NFT koleksiyonu ise bu projelerin ilk adımını oluşturacak. Rekortmen sporcumuzun okyanus yolculuğunda kullandığı ekipmanları ve hikayesi olan detayları NFT olarak ICRYPEX NFT Marketplace içerisinde listeleyeceğiz. Bu NFT eserleri alan yatırımcı ve koleksiyonerler Erden Eruç’u desteklemenin yanı sıra kendisinin de yer aldığı deneyimlere ulaşabilecek. Önümüzdeki günlerde ICRYPEX NFT Marketplace’de sunacağımız eserlerin Erden Eruç’un yeni rotalarını destekleyecek önemli bir adım olacağına inanıyoruz. Bu rota ve yeni rotalarda kendisini destekleyecek, yeni projelerde birlikte olacağız.” dedi.

ICRYPEX NFT Marketplace’de listelenecek Erden Eruç NFT eserlerinin Şubat ayında satışa sunulması planlanıyor.

 

ICRYPEX Kurucusu Gökalp İçer Kimdir? 

 

Yerli kripto para platformu ICRYPEX’in CEO’su olan Gökalp İçer 1982 yılında İzmir’de doğdu. Çocukluk ve gençlik yıllarını doğduğu şehir olan İzmir’de geçirdi. Erken yaşlarda askerliğe gönül verdi. Maltepe Askeri Lisesi, Kara Harp Okulu mezuniyetinden sonra 2004 yılında Piyade Teğmen olarak mezun oldu. Komando Temel Kursu eğitimini aldı ve 1nci Komando Tugayı’nda Komando Kol K. olarak 3 yıl görev yaptı. Bu süre içerisinde İç Güvenlik Bölgesi’nde ve sınır ötesinde bulundu. 2007 yılında kendi isteğiyle ordudan ayrılan İçer, 2008 yılından itibaren finans piyasasının içerisinde. Forex piyasalarında Trader olarak başladığı kariyer yolculuğunda, farklı menkul değerler şirketlerinin FX departmanlarında, dealerlık, takım liderliği, eğitmenlik gibi pozisyonlarda çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği’nde Yüksek Lisans eğitimi aldı. Yeditepe Üniversitesi Finansal Ekonomi Doktora programına başladı ancak devam etmedi. Bir menkul değerler şirketinde 3 yıl boyunca trader/trade analyst olarak çalıştıktan sonra, Mart 2016-Ekim 2017 aralığında Reel Kapital Menkul Değerler’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2018’in Nisan ayında ICRYPEX Bilişim A.Ş.’yi kurdu.