MOTORİNE YENI ZAM KAPIDA TARİH BELLİ OLDU

TÜRKİYE Haber Girişi : 10 Şubat 2024 17:38
MOTORİNE YENI ZAM KAPIDA TARİH BELLİ OLDU
Sektör kaynaklarından alınan habere göre, motorine 13 Şubat Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere 2 lira 56 kuruşluk zam gelecek. Benzinde ise fiyat değişikliği beklenmiyor...

Brent petrol fiyatlarında dalganlanmayla, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda ​​​dün 81,90 dolara kadar yükseldi.Motorine salı gününden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir zam daha geleceği belirtildi.

 

BENZİN VE MOTORİNDE İNDİRİM VAR MI?

 

Araç sürücüleri indirim beklerken yeni gelecek olan zam haberiyle büyük bir şok yaşadı.Sektör kaynaklarından alınan habere göre, yeni fiyatlar 13 Şubat Salı gününden itibaren geçerli olacak. Gelmesi beklenen muhtemel zam oranı ise  2 lira 56 kuruş civarında olacak.

 

MOTORİNE ZAM SONRASI FİYATLAR NE KADAR OLACAK?

 

Zamla birlikte motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak 44,30 TL'ye yükselecek.

 

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

 

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.