KAÇAK KURBAN KESENE AĞIR YAPTIRIMLAR GELİYOR

TÜRKİYE Haber Girişi : 31 Mayıs 2024 11:10
KAÇAK KURBAN KESENE AĞIR YAPTIRIMLAR GELİYOR
BÜYÜKŞEHİR ZABITA, KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ BELİRLENEN YERLER DIŞINDA KURBAN SATIŞINA İZİN VERMİYOR EKİPLER KENT MERKEZİNDE KAÇAK SATIŞ İÇİN HAZIRLIK YAPILAN YERLERİ BİR BİR MÜHÜRLÜYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde denetimleri sıklaştırdı. Kent içerisinde bulunan hayvan barınakları, ahırları ve besihaneler hakkında alınan encümen kararı kapsamında yerleşim yerlerinde kurban satışı için hazırlık yapan yerleri tek tek tespit ederek mühürlemeye devam ediyor.

 

 

Zabıta ekipleri, büyük ve küçükbaş alım satımının kurulan modern Gaziantep Besi Organize Sanayi Bölgesi’nde ve Kurban Bayramı için belirlenen satış yerleri dışında yapılmaması için kaçak satış yapan yerleri mühürleyerek yasaların belirttiği en üst seviyede cezai işlem uyguluyor.

 

İnsan ve çevre sağlığı için olumsuzluk yaratması, sinek ve koku emisyonunda artışlara neden olacağından kent merkezinde kaçak kurulan veya hazırlığında bulunan yerler tespit ediliyor. Kurban Bayramı öncesi, bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı çalışmalara devam ederken bayram sonrası da adaklık satışının da yapılmaması için faaliyet yürütmeye devam edecek.

 

KURBAN SATIŞ YERLERİ BELİRLENDİ

 

Kurban Bayramı için Gaziantep Besi Organize Sanayi Bölgesi haricinde bu yıl Şahinbey ilçesinde Kahvelipınar, Dumlupınar, Şahintepe ve Tekstilkent Mahalleleri’nde, Şehitkamil ilçesinde Belkıs ve Sanayi Mahalleleri’nde, Nizip ilçesinde Canlı Hayvan Pazarı’nda, İslahiye ilçesinde İslahiye Belediyesi Kurban Satış Yeri’nde, Araban ilçesinde hayvan pazarında kurban satışı yapılacak.

 

“Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimizdir. Geçen yıl yine yaptığımız uygulamalarda da bunu emsal olarak gösterebiliriz. Bu konuyla ilgili bu işi yapanlardan beklediğimiz kurallara harfiyen riayet etmeleri ve insan sağlığını ön planda tutarak ticari beklentilerden çok çevremizin korunmasını düşünmelerini istiyoruz. Bayrama fazla bir zaman kalmadı. Bu hareketliliğin olacağını öngörüyoruz. Bu hareketliliğin olması halinde, vatandaşlarımızın bize adres bilgileri vererek ALO 153 ve GİKOM üzerinden bize ulaşmaları halinde ekiplerimiz tarafından gerekli denetimler yapılarak cezai müeyyide uygulanarak kapatılmaları söz konusu olacaktır.”

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.