İL BAŞKANI MURAT ÇETİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Haber Girişi : 29 Ağustos 2023 11:00
İL BAŞKANI MURAT ÇETİN’DEN  30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat ÇETİN, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Atatürk'ün Başkomutanlığı’nda zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzu anmak için kutlama mesajı yayınladı.

Başkan ÇETİN, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, ‘Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türkiye yüzyılının en büyük destanlarından olduğunu söyledi.

 

Başkan ÇETİN; “30 Ağustos zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik ruhunu, vatan sevgisini ve azimle neler başarabileceğini gösteren unutulmaz bir askeri başarı ve kahramanlık destanıdır.” diye konuştu.

 

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat ÇETİN sözlerine şöyle devam etti; ‘Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 101 yıl önce başlattığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi, 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanmış, Türk milleti adına büyük bir zafer elde edilmiştir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki kahraman ordumuz, vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarmış ve bağımsızlığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir. Bugün, millet olarak bu önemli günü 6 Şubat depremlerinden dolayı buruk ama gururla kutluyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu zafer, Türkiye yüzyılı hedeflerine emin adımlarla ilerleyen Türk milletinin ortak değeri ve gurur kaynağıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirildiği, geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlememize vesile olan anlamlı bir gün olarak kutlanmaktadır.’

 

Başkan ÇETİN, “Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.’ dedi.