Hesaplarınızı Kontrol Edin ! Ödemeler Başladı

TÜRKİYE Haber Girişi : 31 Mart 2024 19:17
Hesaplarınızı Kontrol Edin ! Ödemeler Başladı
Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere yönelik finansal destek sağlamak amacıyla 142 milyon 582 bin Türk Lirası tutarında bir ödeme gerçekleştirdiğini açıkladı.

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere yönelik mali destek paketinin bugün itibarıyla hesaplara yatırıldığını bildirdi. Resmi açıklamaya göre, toplamda 142 milyon 582 bin Türk Lirası değerindeki bu ödeme, Hayvan Hastalıkları Tazminatı, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri ve Damızlık Ana Arı Yetiştiriciliği destekleri kapsamında gerçekleştirildi.

 

merinos

 

Bakanlık, bu finansal desteğin, hayvancılık ve arıcılık sektörlerindeki üreticilerin yanı sıra tarımsal danışmanlık hizmetlerinden faydalanan çiftçilere de önemli bir katkı sağlayacağını vurguladı. Ödemelerin detaylarına ilişkin bilgiler, Bakanlığın sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldı.

 

ÇİFTÇİ DESTEK ÖDEMESİ NASIL SORGULANIR?

 

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Çiftçi Kayıt Sistemi'nde yer alan bilgilerini e-Devlet platformu aracılığıyla sorgulayabilmektedir. 2021 yılına ait Çiftçi Destek Ödemesi bilgilerine erişmek için, kişisel T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet şifresi kullanılarak sisteme giriş yapılması gerekiyor. E-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek sorgulama işlemi için, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne yönlendiren ekranın kullanılması yeterli. Ödeme bilgilerini öğrenmek isteyen çiftçilerin, e-Devlet şifresine sahip olmaları zorunlu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.