GAÜN ÖĞRENCİLERİNE İTFAİYECİLİK MESLEĞİ TANITILDI

EĞITIM Haber Girişi : 07 Haziran 2024 12:10
GAÜN ÖĞRENCİLERİNE İTFAİYECİLİK MESLEĞİ TANITILDI
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencilerine yönelik, itfaiyecilik mesleğini yakından tanımaları amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına teknik gezi düzenlendi.

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Mehmet Palabıyık tarafından organize edilen gezide, Teknik Şube Müdürü Alpay Canözer ve ekip amirleri tarafından öğrencilere malzeme-ekipman bilgisi, müdahalede kullanılan araçlar ile itfaiyecilik mesleğiyle ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

 

 

 

Gaziantep İtfaiyesi olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirten Şube Müdürü Alpay Canözer, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, itfaiyecilik mesleğinin kutsal ve bir o kadar da zor olduğunu, iş ahlakı ve disiplinin itfaiye teşkilatlarındaki iki önemli unsur olduğunu vurguladı.

 

 

 

Teknik gezi ile ilgili değerlendirmede bulunan GAÜN Öğr. Gör. Mehmet Palabıyık ise Gaziantep Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığına öğrencilere gösterdikleri destek ve ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

 

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu olarak teorik ve uygulamalı eğitimlerle bilgi ve müdahale seviyesi yüksek, nitelikli öğrenciler yetiştirdiklerini belirten GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Şahin, “Ülkemizdeki tehlikeli iş kollarından biri olan itfaiyecilik mesleğinin gelişimine katkı sağlamaya devam ediyoruz."   dedi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.