FATMA ŞAHİN BAŞKANLIK GÖREVİNİ BIRAKIYOR!

GÜNDEM Haber Girişi : 31 Mayıs 2023 12:40
FATMA ŞAHİN BAŞKANLIK GÖREVİNİ BIRAKIYOR!
Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı'nda görev süresi dolan Fatma Şahin, bu görevi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a devredecek.

Gaziantep Modeliyle Türkiye Belediyeler Birliğinde uyguladığı hizmet yapma modeli görev sırası Balıkesir Büyükşehir Belediyesine geçiyor.

Böylece Gaziantep'te elde edilen başarının diğer şehirlerde de uygulanması öngörülüyor.

Gaziantep Modeli TBB aracılığıyla başka şehirlere de model olacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in pek çok kere tekrarladığı bir söz gerçeğe dönüşüyor. Gaziantep Modeli Fatma Şahin'in başkanlığını yürüttüğü Türkiye Belediye Başkanlığı aracılığıyla Türkiye'ye örnek olacak.

Başkan Şahin'in Vali Davut Gül ve şehirdeki tüm paydaşlarla hayata geçirdiği; birlik, beraberlik ve dayanışmayı amaç edinen Gaziantep modeli şimdi de Balıkesir, Bursa gibi şehirlerde hayata geçirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in "Sen, ben yok, biz varız" diye özetlediği ve Gaziantep'e son yıllarda büyük başarılar kazandıran, ön plana çıkan model Şahin'in üç dönemdir başarıyla başkanlığını yürüttüğü Türkiye Belediyeler Birliği aracılığıyla başta Balıkesir olmak üzere Türkiye'nin başka şehirlerine de taşınacak.

Yaşanan deprem ve sonrasındaki seçim dönemini Gaziantep Modeli sayesinde başarıyla atlatan, hem çevresindeki şehirlere hem de Türkiye'nin diğer bölgelerine göre büyük başarıyla atlatan Gaziantep, uyguladığı birlikte iş yapma modeli ile Türkiye Belediyeler Birliği üzerinden Fatma Şahin'in de desteği ile önce Balıkesir sonra da başka şehirlere erişecek.