EĞİTİM ŞEHRİ GAZİANTEP, LGS’DEKİ BAŞARISIYLA TÜM BÜYÜKŞEHİRLER ARASINDA 6. OLDU

EĞITIM Haber Girişi : 05 Temmuz 2024 11:10
EĞİTİM ŞEHRİ GAZİANTEP, LGS’DEKİ BAŞARISIYLA TÜM BÜYÜKŞEHİRLER ARASINDA 6. OLDU
BAŞKAN ŞAHİN’DEN EN YÜKSEK PUAN ALAN 100 ÖĞRENCİYE BOSNA HERSEK GEZİSİ MÜJDESİ!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, LGS’de en yüksek puanı alarak Gaziantep’in büyükşehirler arasında 6’ncı sıraya oturmasını sağlayan 100 öğrenciye, Bosna Hersek gezisi hediye edeceğini açıkladı.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2024 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre Gaziantep’te başarılı olan 100 öğrenci için özel bir ödül açıkladı. Başkan Şahin, derece alan öğrencilerin Bosna Hersek'e düzenlenecek bir gezi ile ödüllendirileceğini müjdeledi.

 

Gaziantep, LGS sonuçlarına göre büyük bir başarıya imza atarak tüm büyükşehirler arasında en başarılı 6. şehir oldu. Başkan Şahin, bu önemli başarıyı şu sözlerle değerlendirdi:

 

"Eğitim şehri Gaziantep mottosuyla çıktığımız bu yolda, tüm kaynaklarımızı eğitim için seferber ettik ve büyük bir aşama kaydettik. Bu başarı, bu gurur hepimizin. Amacımız ilk 3’e girmek, bunu da yine birlikte başaracağız."

 

Gaziantep’in eğitimdeki bu büyük başarısı, şehrin eğitimdeki kararlılığının ve yatırımlarının bir sonucu olarak görülüyor. Şehir, gelecek yıllarda da daha büyük başarılar hedefliyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.