DEMİR "Eğitimcilere Şiddet Son Bulsun Artık!"

GÜNDEM Haber Girişi : 09 Mayıs 2024 10:38
 DEMİR
Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet DEMİR, "Öğretmene yapılan bu saldırı ilk değildi, tedbir alınmazsa malesef son da olmayacak.

Bizler peygamber mesleğini yaptığımıza inanan, anne baba rolü üstlenerek geleceğimizi inşaa etmeye çalışan, kendi evlatlarımızdan çok okuldaki öğrencilerimizi düşünen ve aklı selim, vatansever, dürüst ve ahlaklı bir gelecek yetiştirmek için gece gündüz çalışarak ülkemize hizmet etmeye çalışan öğretmenleriz.

 

 

Bizler yeri geldiğinde canımız pahasına görevimizi ifa ediyorsak devletimizin de öğretmenlerimizi korumak için yıllardır bağıra çağıra söylediğimiz kanun ve kuralları bir an önce çıkartması gerekiyor. İstanbul'da menfur bir saldırı sonucu ömrünü eğitime adamış olan okul müdürümüz İbrahim OKTUGAN hocamız malesef hayatını kaybetti. Bu saldırıyı gerçekleştiren her kim olursa olsun bu kişiye en üst düzeyde ceza verilmesi için bakanlık hukuk birimi,davaya müdahil olmalıdır.

 

 

Bu olay ilk değil ama SON olmalıdır. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığımız acilen en üst düzeyde önlemler almalı, ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU hayata geçirilmeli ve öğretmenlerimizi koruyacak tedbirler bir an önce alınmalıdır. Vefat eden öğretmenimize Allahtan rahmet tüm eğitim camiamıza sabr-ı cemil diliyorum." dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.