BAYRAMLI'DA GAZİANTEP OKUYOR PROJESİ

EĞITIM Haber Girişi : 11 Haziran 2024 08:39
BAYRAMLI'DA GAZİANTEP OKUYOR PROJESİ
Bayramlı İlkokulu/Ortaokulu ‘’ Acil Kitap Hattı’’ projesini uygulamaya başladı. Bayramlı Mahallesinde yaşayan her yaştaki mahallelinin kitaba erişimi kolaylaştırmak için başlatılan bu proje ile kitaba erişim bir telefon kadar yakın oldu.

     ''OKUMAK MUTLULUKTUR''

 

   Bayramlı İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Muharrem KATIOĞLU; ''Gaziantep Valiliğimizin başlattığı ‘’Gaziantep Okuyor Projesi’’ kapsamında okul kütüphanesi oluşturma süreçleri başlatarak bir kitapla çıkılan yolda geldiğimiz noktada yaklaşık yedi bin kitaba erişmiş olan bir kütüphanemiz oluştu. Öğrencilerimizin kitaba erişimi artık çok daha kolaylaştı.  Öğrencilerin kitaba erişimi önemliydi fakat okumanın sürdürülebilir ve kalıcı olması için ailenin diğer fertlerinin de okumasını sağlamak gerekiyordu. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak bir bisiklet ve mezun bir öğrencimize gerekli donanımlar sağlanarak kitaba ihtiyaç duyan velilerimize bisikletle kitaplarımız ulaştırılıyor. Okul bünyesinde Z kütüphane, koridor kütüphanesi ve çardakta okuma imkânı sunulan bahçe kütüphanesi de bulunmaktadır. Farklı kitaplara erişimi de kolaylaştırmak için Gaziantep Münif Paşa İl Halk Kütüphanesi kapsamında çalışan Gezici Kütüphane de ayda bir kez okulumuza gelerek öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarının oluşması için destek verilmeye çalışılmaktadır.'' dedi.
   

 

   ''OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR''

 

    Okuyan insanın çok yönlü düşünmesinin önü açılacağını, bilgiye erişimin okuma yoluyla çok daha kalıcı ve kolay olacağının  artık tüm dünya tarafından bilindiğini ifade eden Katıoğlu, okumanın özgürlük olduğuna vurgu yaptı.
 

 

   ''BU OKULDA HER GÜN EN AZ YİRMİ DAKİKA HEP BİRLİKTE OKUMA YAPILIYOR''
 

 

 Okul Müdürü Muharrem KATIOĞLU, Bayramlı İlkokulu/Ortaokulu'nda her gün ilk ders zilinin okuma alışkanlığı ve farkındalığı için çaldığını söyledi. KATIOĞLU, ''Okulumuzda her gün ilk dersinin 20 dakikası öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle kitap okuyor, bazen de kitap tartışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde öğrencilerimize kitap okumanın anlamı ve önemini anlatmayı, onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz.'' dedi.
    Çevremizde okumayan insan kalmaması dileklerimizle...

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.