BAŞKAN ŞAHİN, KEYİFLE GENÇLERİN SORULARINI YANITLADI

TÜRKİYE Haber Girişi : 28 Mart 2024 18:35
BAŞKAN ŞAHİN, KEYİFLE GENÇLERİN SORULARINI YANITLADI
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 25 Aralık Panorama Müzesi’nde lise ve üniversite öğrencisi gençlerle buluştu, merak edilen soruları yanıtladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin son 10 yılda kente kazandırdığı hizmetlerin yanı sıra yeni dönemdeki planlarından da bahseden Başkan Fatma Şahin, programın ilerleyen dakikalarında da gençlerin kültür, eğitim, spor ve yaşam başlıklarını kapsayan sorularına cevap verdi.

 

merinos

 

Programa Başkan Fatma Şahin’in yanı sıra AK Parti Gaziantep Milletvekili Mesut Bozatlı ve AK Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Durmuş katıldı.

 

ŞAHİN: GENÇLERLE BİRLİKTE GENÇLER İÇİN, USTALIK DÖNEMİNE HAZIRIZ VE KARARLIYIZ

 

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaptığı konuşmada gençlerin artık dünyanın siyasi tarihini değiştirdiğini belirterek, “Tohum doğru atıldı, büyük bir ormana dönüştü. Türkiye Yüzyılı belediyeciliği diyoruz. Yarın biz yokuz, siz buradasınız. Burası bir mektep. İnsan tanımak için, siyasetin malzemesi insan. Sana hayatı tanıtıyor. Hayatla birlikte insanı tanıyorsun. Her birinden büyük bir tecrübe elde ediyorsun. Özellikle genç bakışın burada olup kendini yetiştirmek için gayret göstermesi çok önemli” diye konuştu. Genç dostu bir şehir olacağız. Gençlerle birlikte gençler için, ustalık dönemine hazırız ve kararlıyız” diye konuştu. 

 

SPORUN VE HAREKETLİ YAŞAMIN ÖNEMİNE İŞARET EDİLDİ

 

Gaziantep’in gastronomi şehri olması sebebiyle yaşanan obezite problemi sorusuna Başkan Fatma Şahin, “Obezite önemli bir sorun. Aldığınız kalorilerden daha fazlasını yakmanız lazım. Günde en az 10 bin adım atıp bisiklete binmeniz lazım. Biz yeşil alanlarımızı çoğalttık. Bir de bisiklet dağıttık” diye yanıtladı. 

 

Bir diğer depremzedelere yönelik ne çalışmalar yapılacağı sorusunu ise, “2 yıl içerisinde eski Nurdağı ve yeni Nurdağı’nı birleştireceğiz. O bölgeyi yeşil Nurdağı ve akıllı Nurdağı olması ile imar planlamamızı yapıyoruz. İnşallah yeni dönemde bambaşka bir bölge olacak” diye cevapladı.

 

Genç kızların her alanda var olmasının gerektiği, bu alanda en büyük destekçinin Fatma Şahin örnek gösterilmesinden dolayı Gaziantep’te gerçekten başarı gösteren kızlara özel bir siyaset kursu düzenlenemez mi sorusunu ise “Tabi ki GASMEK’te siyaset okulu yapalım” diye yanıtladı.

 

Bütün öğrencilerin sorusunu yanıtlayan Başkan Fatma Şahin, programın ardından gençlerle fotoğraf çektirdi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.