BAKBAK: İNSANLIK AĞIR BİR İMTİHANDAN GEÇİYOR

SİYASET Haber Girişi : 04 Nisan 2024 16:37
BAKBAK: İNSANLIK AĞIR BİR İMTİHANDAN GEÇİYOR
Rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan'ın son günlerini yaşarken Kadir Gecesi'ne erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu gece, "Bin aydan daha hayırlı" diye müjdelenmiştir.

Bu geceyi diğer tüm zamanlardan ayıran hikmet, hidayet rehberimiz Kur'an-ı Kerim'in bu gece indirilmesidir.Peygamber Efendimiz “Kim Kadir gecesini fırsat bilir kendini affettirmeye çalışarak geceyi ihya ederse günahları affedilmiş olarak gecenin sabahına çıkar” diye buyurmuştur. 

 

merinos

Bu gece, bizler için Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde kötülüklerden sakınarak, iyiye, doğruya, güzel ahlaka yönelmek için fırsattır. Tövbelerin kabul olacağı bu gece, ibadetlerimizle Rabbimizin affına nail olma gecesidir.  

 

İnsanlığın ağır bir imtihan verdiği günlerden geçiyoruz. Gazze’de bir zulüm yaşanıyor, anasız babasız bırakılan çocuklar açlığa susuzluğa terk ediliyor. Dünyanın gözü önünde aylardır yaşanan bu zalimlik karşısında bu mübarek gecenin bir uyanış vesile olmasını diliyorum. Tüm müslümanların kenetlenerek Gazze’de akan kanın ve gözyaşının dindirilmesi en büyük dileğimizdir.  

 

Milletimizin ve İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin edeceğimiz dualarla insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.