Anadolu Basını Çözüm Yolunda

GÜNDEM Haber Girişi : 08 Temmuz 2024 12:01
Anadolu Basını Çözüm Yolunda
Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu, her ay farklı bir şehirde toplanarak, sektörün sorunlarını yerel basın mensuplarından dinleyecek, aldığı çözüm önerilerini yetkili kurumlara iletecek.

Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu, yerel basının sorunları için yollara düşüyor. “Anadolu Basını, Çözüm Yolunda” projesi kapsamında şehirleri dolaşacak olan ABB Yönetimi, ilk toplantısını Samsun’da yapacak.

 

11-13 Temmuz tarihlerinde yerel basın temsilcileri ile bir araya gelmek için Samsun’da olacaklarını dile getiren Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı M.Bora Zor, “ Ekonomik sıkıntılar, yeni internet yasası, basını kontrol altına almaya yönelik yeni uygulamalarla boğuşan Anadolu Basını, görevini yerine getiremez hale geldi. Ama artık bir çözüm üretmek gerekiyor. Yoksa yakında Anadolu Basını diye bir şey kalmayacak. Biz inanıyoruz ki çözümü yine, Anadolu’nun bağrından çıkan Anadolu Basın Birliği üretecektir.” dedi.

 

 ANADOLU BASINININ SESİNİ DUYAN YOK

 

Anadolu basınının sorunlarına kimsenin kulak kabartmadığını belirten Zor, “ Ne yazık ki Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu’nda görev yapan sektörümüzün temsilcileri, sorunlarımızı dile getirmekten son derece uzaklar. Sektörü temsil etmek için kurulmuş federasyonlar, çözümden bihaber. Çünkü Anadolu basınının sıkıntılarına yabancılar.

 

Biz bu ortamda Anadolu’nun bağrından kopan, 50 yıllık geçmişe sahip bir dernek olarak çözüm için yola çıktık. Artık her ay bir şehirde toplanarak, yerel basın temsilcileri ile bir araya geleceğiz. Bu doğrultuda ilk toplantımızı 11-13 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da yapacağız. Meslektaşlarımızla bir araya geleceğiz, şehirdeki kurumlardan sektör ile ilgili düşüncelerini dinleyeceğiz. Daha sonra bu ziyaretlerimizden elde ettiğimiz verilerden oluşturacağımız raporumuzu, yetkili kurumlara teslim edeceğiz. Anadolu basınının dile getirdiği talep ve çözüm önerilerinin takipçisi olacağız. Samsun’da gerçekleştireceğimiz ilk toplantıya, bu şehirdeki bütün meslektaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.