AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI MURAT ÇETİN'DEN MESAJ VAR

SİYASET Haber Girişi : 08 Şubat 2024 09:11
AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI MURAT ÇETİN'DEN MESAJ VAR
AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, Antep’e Gazi’lik unvanı verilişinin 103. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çetin, dünyada gazilik unvanına layık görülen tek şehir olan Gaziantep’in, kurtuluş mücadelesindeki ruhu hala dinç bir şekilde yaşattığını söyledi. 

 

 

Gazi şehrin her alanda başarılı bir kent olduğunu, bu başarının temelinde ise tarihten gelen güçlü bir altyapının bulunduğunu ifade eden Başkan Çetin, “Antep savunması milli birlik ve beraberliğin bir zaferi sonucunda başarıya ulaşmış, nitekim bu başarı ve onurlu mücadele Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 8 Şubat 1921 tarihinde şehrimize Gazi’lik unvanı verilerek taçlandırılmıştır. Bugün; İnancıyla, azmiyle, cesaretiyle hürriyet ve istikbalimize sahip çıkan Şahinbeyleri, Şehitkâmilleri, Karayılanları ve isimsiz nice yiğit kahramanlarıyla işgal kuvvetleri karşısında destanlar yazan Anteplilerin amansız düşman işgaline karşı inançla dimdik ayakta durdukları bir dönemin yıl dönümüdür. Antep, vatan uğruna, bayrak uğruna 11 ay boyunca kadın erkek, genç yaşlı hem yoklukla hem düşmana karşı topyekün mücadele etmiş ve pes etmemiştir. Bu eşi ve benzeri olmayan mücadelenin sonucunda Antep’e ‘Gazi’lik unvanı verilmiş ve bunun üzerinden 103 yıl geçmiştir” dedi. 

 

 

“ANTEP, TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU” 

 

 

Başkan Çetin, “Vatanımızın dört bir yanında milletimizin bağımsızlık için büyük mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, kendi kahramanlık destanını 6,317 şehit vererek yazan Antep, Türkiye’ye de örnek olmuştur.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Ben Antepli’nin gözlerinden nasıl öpmem ki; onlar sadece Antep’i değil, bütün Türkiye’yi kurtardılar.’  Mücadelenin şekli, şartları değişmiştir ancak el birliği ve kardeşlik ruhu ile dün olduğu gibi bugün de vatanımız için çalışmak, üretmek  mecburiyetindeyiz. Bizler de kahraman ecdadımızdan bize miras kalan bu ruhla, topraklarımıza sahip çıkıyor, aynı inanç ve kararlılıkla bizlere aktarılan vatan sevgisini yaşatmak gelecek nesillere aktarmak için çalışıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nda Gazi şehrimizi hep yeni hep ileri diyerek daha da yükseklere taşımaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması yolunda aziz canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnet, gazilerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum” açıklamalarında bulundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.