Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması NTO’da Başladı

 

Düzenlenen yarışmanın açılış konuşmasını yapan NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “NTO sponsorluğunda ve ev sahipliğinde düzenlediğimiz bilgi yarışmasındaki amacımız öğrencilerimizin kendilerini ifade etme yeteneklerini geliştirmek hem de okullarımızın başarılarını ölçmektir.” dedi.

 

Uzun süredir bilgi yarışmalarını düzenlediklerini ifade eden NTO Yönetim Kurulu Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bilgi yarışmalarımız tamamen Nizip Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilmektedir. Bizler ev sahipliği yaparak ve öğrencilerimize hediye vererek yarışmalara destek olmaktayız. Bu defa farklı olarak yarışmamıza katılan tüm okul müdürlerimize, 1914-1918 yılları arasında insanlık tarihinin gördüğü en büyük yıkım olan cihan harbinde Türklerin Enver paşadan meçhul askerlere kadar Türk askerinin şanlı mücadelesini görsel olarak anlatan ve bugüne kadar birçoğu yayımlanmamış olan 550 civarında fotoğraf ile yayımlanan “Cihan Harbinde Türkler” isimli kitabını hediye edeceğiz. Bu kitabın tüm okulların kütüphanesinde bulunmasını önemsiyoruz. Ben yarışmaya katılan tüm okullarımıza başarılar diliyor, hak edenin kazandığı bir yarışma olmasını temenni ediyorum. Desteklerinden dolayı da Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, komisyondaki öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmanın ardından NTO Başkanı Özyurt tarafından okul müdürlerine kitap hediye edildi.  

 

Bilgi yarışmasının açılışında Suboyu Ortaokulu, Rabia Müslüm Tuncel İmam Hatip Ortaokulu, Özel Final Ortaokulu, Kocatepe Ortaokulu yarışarak Rabia Müslüm Tuncel İmam Hatip Ortaokulu bir üst tura çıktı.  

 

Yapılan yarışmaya Nizip İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Servet Sema Korkmaz, NTO Meclis Başkan Yardımcısı Necdet Başeğmez, okul müdürleri, veliler ve çok sayıda öğrenci de katıldı.

 

  • 1 / 1 Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması NTO’da Başladı 0

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.